• 20.04.2021 18:09

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

Репрезентативците слават со „Ја излези Ѓурѓо“

BySarissa Editor

Nov 12, 2020

Фудбалската репрезентација на Македонија со 1:0 на гостински терен ја совлада репрезентацијата на Грузија и за прв пат во својата историја се пласираше на едно големо натпреварување.

Со голот на капитенот на репрезентацијата Горан Пандев во 56’ минута во второто полувреме од натпреварот,кој што се покажа како и конечен резултат МАКЕДОНИЈА за прв пат во историјата се пласираше на едно големо натпреварување, односно на Европското првенство 2020.

Погледнете го славењето во соблекувалната со патриотски песни

САРИСА