• 11.04.2021 08:40

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

Вести

  • Home
  • Трамп најави голема тужба со сите детали за изборен фалсификат

Трамп најави голема тужба со сите детали за изборен фалсификат

Претседателот на САД, Доналд Трамп, соопшти дека неговиот адвокатски тим подготвува голема тужба која ќе открие детали за изборниот фалсификат. -Нашата голема судска тужба која детално ја опишува измамата со…

Дибиров: Средбите Вардар – Кјелце се ракометна класика

Во пресрет на утрешниот натпревар од ракометната Лига на шампиони меѓу Вардар и Кјелце, своите очекувања за овој дуел ги искажа левото крило на македонскиот и европски првак, Тимур Дибиров.…

Ангеловски: Ќе играме на победа, секој позитивен резултат ќе не однесе во Б-Лигата

Македонската фудбалска репрезентација вечер од 18 часот и гостува на Ерменија во последното коло од втората група Ц-дивизија во Лигата на Нации. Дуелот ќе се одигра во Никозија на Кипар поради воената…

Официјалниот состав на Македонија против Естонија

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија беше принуден да направи неколку измени во составот за денешниот меч против Естонија. На голот е Шишковски, а во одбраната овој пат ќе играме…

Репрезентативците слават со „Ја излези Ѓурѓо“

Фудбалската репрезентација на Македонија со 1:0 на гостински терен ја совлада репрезентацијата на Грузија и за прв пат во својата историја се пласираше на едно големо натпреварување. Со голот на…

Македонија ја совлада Грузија 1-0 за пласман на Европско првенство

По мошне лошото прво полувреме за двете екипи и 0:0, репрезентациите на Грузија и Македонија го отворија второто полувреме. Топката беше повеќе во нозете на нашите играчи, Грузијците како што…

Македонија на чекор до пласман на Европското првенство – Вечерва историски натпревар против Грузија

Македонската фудбалска репрезентација се наоѓа на еден чекор до пласман на Европското првенство. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски вечер во Тбилиси од 18 часот се среќаваат со домашната грузиска селекција…

Пандев: Натпреварот со Грузија е најважниот во мојата дваесетгодишна кариера

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, претстојниот бараж натпревар против Грузија го оквалификува како најважен во неговата кариера. – Дуелот со Грузија е најважниот во мојата дваесетгодишна кариера. Се…

Барди, Ристевски и Велкоски не отпатуваа за Грузија

Поради позитивни тестови на коронавирус, Крсте Велкоски и Кире Ристевски нема да бидат дел од македонската фудбалска репрезентација која утре ќе го игра баражот за пласман на Европското првенство. За…

Елмас: Ова е голем меч, ќе го одиграме и за себе, и за тимот, и за целата држава

Во пресрет на натпреварот против Грузија за пласман на Европското првенство, македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас најави голема борб за остварување на најдобриот резултат во историјата на нашиот фудбал. – Не…