• 18.04.2021 18:55

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

адеми

  • Home
  • Адеми неизвесен за дуелот со Грузија

Адеми неизвесен за дуелот со Грузија

Македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми поради повреда многу веројатно ќе го пропушти натпреварот против Грузија на 12 ноември во Тбилиси за пласман на Европското првенство. Аријан Адеми заработи повреди во…