• 31.07.2021 16:56

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

администрација

  • Home
  • Администрацијата на Бајден планира укинување на санкциите против Меѓународниот кривичен суд

Администрацијата на Бајден планира укинување на санкциите против Меѓународниот кривичен суд

Американските власти ја разгледуваат можноста за укинување на санкциите против Меѓународниот кривичен суд (МКС), наметнати од претходната администрација, јави синоќа Форин полиси.  Извори за изданието укажуваат дека официјално соопштение за…

Северна Кореја истрела две ракети со краток досег, како прв тест за администрацијата на Бајден

Северна Кореја во текот на викендот истрела две ракети со краток достег, соопштија американските власти, пренесува телевизијата Еј-Би-Си Њуз. Ракетните проби претходно не биле најавени. Овие викенд ракетни тестови се…