• 02.08.2021 23:49

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

белорусија

  • Home
  • ЕУ размислува за воведување економски санкции против Белорусија

ЕУ размислува за воведување економски санкции против Белорусија

Министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија ќе разговараат за воведување економски санкции против Белорусија, изјави високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Жозеп Борел. Причината е принудното…