• 18.04.2021 18:56

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

бугарија

  • Home
  • СМК: Репроцитет – Што за „Бугари“ во Македонија, тоа за Македонците во Бугарија!

СМК: Репроцитет – Што за „Бугари“ во Македонија, тоа за Македонците во Бугарија!

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) со индигнација ја отфрла изјавата на министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар Османи “бугарските здруженија веднаш да побараат графа во рамките на пописот на населението“,…

Бугарија ја блокираше Македонија на патот кон ЕУ -Заев: Ја имаме првата непријателска порака и блокада од Бугарија за преговарачката рамка

Ја имаме првата непријателска порака и блокада од Бугарија за преговарачката рамка на денешниот амбасадорски состаник во Брисел, соопшти премиерот Зоран Заев, објави Канал 5. Премиерот Заев одговарајќи на новинарско…