• 12.04.2021 12:43

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

грузија

  • Home
  • Македонија на чекор до пласман на Европското првенство – Вечерва историски натпревар против Грузија

Македонија на чекор до пласман на Европското првенство – Вечерва историски натпревар против Грузија

Македонската фудбалска репрезентација се наоѓа на еден чекор до пласман на Европското првенство. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски вечер во Тбилиси од 18 часот се среќаваат со домашната грузиска селекција…

Пандев: Натпреварот со Грузија е најважниот во мојата дваесетгодишна кариера

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, претстојниот бараж натпревар против Грузија го оквалификува како најважен во неговата кариера. – Дуелот со Грузија е најважниот во мојата дваесетгодишна кариера. Се…

Барди, Ристевски и Велкоски не отпатуваа за Грузија

Поради позитивни тестови на коронавирус, Крсте Велкоски и Кире Ристевски нема да бидат дел од македонската фудбалска репрезентација која утре ќе го игра баражот за пласман на Европското првенство. За…

Адеми неизвесен за дуелот со Грузија

Македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми поради повреда многу веројатно ќе го пропушти натпреварот против Грузија на 12 ноември во Тбилиси за пласман на Европското првенство. Аријан Адеми заработи повреди во…

Ангеловски: Среќни сме што сме во финале, но не планираме да застанеме таму

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува подготовките за натпреварот против Грузија. Селекторот Игор Ангеловски е оптимист пред баражот за Европското првенство. -Знаеме против кого играме, знаеме за што играме. Треба…