• 25.06.2021 05:45

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

доналд трамп

  • Home
  • Трамп повторно ќе се кандидира за претседател на САД?

Трамп повторно ќе се кандидира за претседател на САД?

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп нагласи дека ќе се кандидира за претседател на САД во 2024 година, пишува Индепендент. Според весникот, изјавата на поранешниот шеф на државата е одговор на…