• 11.04.2021 11:49

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

европско првенство

  • Home
  • Македонија на чекор до пласман на Европското првенство – Вечерва историски натпревар против Грузија

Македонија на чекор до пласман на Европското првенство – Вечерва историски натпревар против Грузија

Македонската фудбалска репрезентација се наоѓа на еден чекор до пласман на Европското првенство. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски вечер во Тбилиси од 18 часот се среќаваат со домашната грузиска селекција…