• 18.04.2021 17:27

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

Елиф Елмас

  • Home
  • Елмас: Ова е голем меч, ќе го одиграме и за себе, и за тимот, и за целата држава

Елмас: Ова е голем меч, ќе го одиграме и за себе, и за тимот, и за целата држава

Во пресрет на натпреварот против Грузија за пласман на Европското првенство, македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас најави голема борб за остварување на најдобриот резултат во историјата на нашиот фудбал. – Не…