• 20.04.2021 10:39

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

запленето оружје

  • Home
  • ФОТО+ВИДЕО: Пронајдена голема количина оружје и муниција во кичевско, приведени две лица

ФОТО+ВИДЕО: Пронајдена голема количина оружје и муниција во кичевско, приведени две лица

На 10.11.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал…