• 21.04.2021 00:17

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

Игор Ангеловски

  • Home
  • Ангеловски: Среќни сме што сме во финале, но не планираме да застанеме таму

Ангеловски: Среќни сме што сме во финале, но не планираме да застанеме таму

Македонската фудбалска репрезентација денес ги започнува подготовките за натпреварот против Грузија. Селекторот Игор Ангеловски е оптимист пред баражот за Европското првенство. -Знаеме против кого играме, знаеме за што играме. Треба…