• 18.04.2021 20:36

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

италија

  • Home
  • „АстраЗенека скрила 30 милиони дози вакцини во Италија“

„АстраЗенека скрила 30 милиони дози вакцини во Италија“

Италијанските власти, во рамките на истрага што ја покрена Европската комисија, во италијанската фабрика „Каталент анањи“ открија огромна количина дози на вакцината АстраЗенека, информира весникот „Ла Стампа“ додавајќи дека вакцините…

Италијанскиот премиер Џузепе Конте поднесе оставка

Италијанскиот премиер Џузепе Конте поднесе оставка во вторник, во тактички политички маневар за кој се надева дека ќе му овозможи да изгради нова коалиција. Италија беше фрлена во нова политичка…

Џорџиа Мелони – Претседател на Европската партија на конзервативци и реформисти

Како поддршка за деновите против насилството врз жените, за овој ден Ви ја претставувам Џорџиа Мелони.  Родена е во Рим на 15 јануари 1977 година, по татко од Сардинија, а…