• 30.07.2021 07:51

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

кандидатура

  • Home
  • Трамп повторно ќе се кандидира за претседател на САД?

Трамп повторно ќе се кандидира за претседател на САД?

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп нагласи дека ќе се кандидира за претседател на САД во 2024 година, пишува Индепендент. Според весникот, изјавата на поранешниот шеф на државата е одговор на…