• 20.04.2021 16:41

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

коронавирус

  • Home
  • Србија се затвара, ќе работаат само прехранбените продавници, аптеките и бензиските

Србија се затвара, ќе работаат само прехранбените продавници, аптеките и бензиските

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави денеска дека од утре до понеделник во државата се ќе биде затворено, освен продавниците за храна, аптеките и бензинските пумпи. По седницата на Кризниот штаб…

„Новите мутации нема да предизвикаат нова пандемија на коронавирусот“

Ширењето на нови мутации во коронавирусот нема да предизвика нова пандемија, изјави директорот на Европската регионална канцеларија на Светската здравствена организација Ханс Клуге за шпанскиот весник „Паис“. – Новите мутации…

Армијата стави на располагање воено-сантитски возила за побрз транспорт на пациентите од Ковид

Пет болнички возила на Армијата од денеска и се ставени на располагање на Брзата помош со цел да се зајакне транспортот на пациентите болни од Ковид -19 до болничките капацитети. Во…