• 24.06.2021 13:16

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

Луизијана

  • Home
  • Пукање во амариканската држава Луизијана, тешко ранети пет лица

Пукање во амариканската држава Луизијана, тешко ранети пет лица

Пет лица се примени во болница откако биле  тешко ранети при пукање во продавница за алкохол во Шревепорт, во американската сојузна држава Луизијана, соопшти синоќа телевизискиот канал КСЛА, партнерски поврзан…