• 24.06.2021 13:18

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

муниција

  • Home
  • Во експлозија во фабриката за муниција „Слобода“ во Чачак повредени тројца работници, евакуирани околу 350 лица

Во експлозија во фабриката за муниција „Слобода“ во Чачак повредени тројца работници, евакуирани околу 350 лица

Две недели по силните експлозии во фабриката за наменска индустрија „Слобода“ во српскиот град Чачак, синоќа повторно се случнаа детонации од истото место. Тројца работници се полесно повредени, а еден…

Серија на експлозии во Србија: Гореше фабрика за муниција, граѓаните вознемирени

Серија експлозии се случија во фабриката „Слобода“ во Чачак рано утрово, со почеток во 1.30 часот, јави Радио-телевизија Србија. Засега нема информации за причините за несреќата. Сите работници од ноќната…