• 25.07.2021 06:25

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

мјанмар

  • Home
  • Воената хунта во Мјанмар го укина Интернетот и приведува новинари

Воената хунта во Мјанмар го укина Интернетот и приведува новинари

Владејачката воена хунта во Мјанмар ги укина сите Интернет услуги до ново известување, што претставува обид да се стават под контрола комуникацијата и пораките во земјата, јави Си Ен Ен.…

Продолжуваат протестите во Мјанмар, откако беше извршен државен удар

Масовните протести продолжија низ Мјанмар, бидејќи демонстрантите го одбија повикот на воениот лидер, генерал Мин Аунг Хлаинг за поддршка на војската. На Денот на обединувањето, Хлаинг повика на единство. Во телевизиското…