• 20.04.2021 16:41

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

полициски час

  • Home
  • Полицискиот час го прекршиле 36 лица, за неносење маска казнети 412 граѓани

Полицискиот час го прекршиле 36 лица, за неносење маска казнети 412 граѓани

Триесет и шест лица не ја почитувале тековната забрана за движење, што е во сила од 20 часот навечер до 5 часот наутро, а изминатото деноноќие се регистрирани  412 прекршоци…

Од утре нови ристриктивни мерки: Се затвораат угостителските објекти, полицискиот час се зголемува

Од утре ќе бидат воведени нови рестриктивни мерки во Македонија поради сериозната состојба со коронавирусот, објави порталот Курир. Неофицијално, според информациите на Курир, до Владата е предложено зголемување на полицискиот…

За викенд полициски час од 17 до 05?

Полициски час од 17 часот попладнето до 05 часот утрото, следниот ден од петок до понеделник е една од можните рестриктивни мерки кои се планираат за земјава за крајот на…