• 30.07.2021 17:02

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

продавници за храна

  • Home
  • Србија се затвара, ќе работаат само прехранбените продавници, аптеките и бензиските

Србија се затвара, ќе работаат само прехранбените продавници, аптеките и бензиските

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави денеска дека од утре до понеделник во државата се ќе биде затворено, освен продавниците за храна, аптеките и бензинските пумпи. По седницата на Кризниот штаб…