• 01.08.2021 03:50

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

Пукање

  • Home
  • Се вжештува атмосверата во Албанија пред изборите во недела: Убиен активист на Социјалистичката партија (ВИДЕО)

Се вжештува атмосверата во Албанија пред изборите во недела: Убиен активист на Социјалистичката партија (ВИДЕО)

Еден убиен и две лица провредени е исходот од вооружената престрелка која што се случи денеска во албанскиотград Елбасан. Во престрелката животот го загубил Пјерин Џувани активист на Социјалистичкатапартија, а…

Пукање во амариканската држава Луизијана, тешко ранети пет лица

Пет лица се примени во болница откако биле  тешко ранети при пукање во продавница за алкохол во Шревепорт, во американската сојузна држава Луизијана, соопшти синоќа телевизискиот канал КСЛА, партнерски поврзан…