• 02.08.2021 09:43

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

русија

  • Home
  • САД ќе воведат санкции за Русија поради хакерски напади, ќе протераат и руски дипломати

САД ќе воведат санкции за Русија поради хакерски напади, ќе протераат и руски дипломати

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден подготвува санкции против повеќе од 10 Руси како одговор на хакерски напади, вклучително и SolarWinds, пренесува Блумберг. Извори за медиумот изјавија дека администрацијата може…