• 18.04.2021 21:29

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

северна кореја

  • Home
  • Северна Кореја истрела две ракети со краток досег, како прв тест за администрацијата на Бајден

Северна Кореја истрела две ракети со краток досег, како прв тест за администрацијата на Бајден

Северна Кореја во текот на викендот истрела две ракети со краток достег, соопштија американските власти, пренесува телевизијата Еј-Би-Си Њуз. Ракетните проби претходно не биле најавени. Овие викенд ракетни тестови се…