• 25.06.2021 14:06

САРИСА

Прв македонски конзервативен портал

џо бајден

  • Home
  • Бајден го предупреди палестинскиот претседател Абас да го запре ракетирањето

Бајден го предупреди палестинскиот претседател Абас да го запре ракетирањето

Американскиот претседател Џо Бајден изрази голема загриженост до израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во врска со ескалацијата на насилството, потврдувајќи го „правото на Израел да се брани од нападите на Хамас“,…